tel.: 074 8888 000
fax: 074 8888 001

24/8/2017

18.Toyota Półmaraton Wałbrzych za nami

Rekordowa liczba 2702. biegaczy, w tym 61. pracowników Toyoty ukończyło bieg główny oraz „bieg po zdrowie” w ramach 18. Toyota Półmaraton Wałbrzych, który rozegrany został 20 sierpnia.

W obu biegach wzięli udział zawodnicy z 800. miejscowości z kraju oraz 12 innych państw, co oznacza, że Plac Magistracki i wałbrzyski Rynek zapełniły się doszczętnie biegaczami oraz osobami towarzyszącymi. Bieg główny wygrali polska olimpijka Anna Rostkowska i Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot, natomiast krótszy dystans Paulina Szarzyńska i Łukasz Kondratowicz.

Po raz pierwszy w ramach imprezy rozegrane zostały mistrzostwa pracowników Toyoty na obu dystansach (wyniki tej rywalizacji poniżej). Nagrodę główną -  Toyota Aygo ufundowaną przez wałbrzyską fabrykę Toyoty i losowaną pośród wszystkich, którzy ukończyli bieg wygrała Pani Bożena Borkowska z Warszawy. Gratulujemy!